اخبار

پویش روابط خانوادگی سالم (حرف و گفت)

پویش روابط خانوادگی سالم (حرف و گفت)
 
مدیر گروه سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: پویش"حرف و گفت" پویش ملی برقراری روابط خانوادگی سالم است.
  دکتر مازیار طهماسبی اعلام کرد : پویش  ملی برقراری روابط خانوادگی سالم "حرف و گفت" با سفارش جمعیت ملل متحد و همکاری وزارت بهداشت، از یکم تا هفتم آذرماه  در سراسر کشور  با تمرکز بریادگیری مهارت گفت‌وگو در خانواده به منظور  مهار خشونت خانگی برگزار می شود .
ایشان ضمن اشاره به تعریف روزشمار برای این هفته اظهار داشتند : عناوین این هفته بصورت خانواده گفت‌وگو محور با شعار "هم بگوییم، هم بشنویم"، خانواده خشونت پرهیز با شعار "اختلافات را حل کنیم"، خانواده ساختارمند با شعار "جایگاه خود را در خانواده بیابیم"، خانواده حمایتگر با شعار "نردبان رشد یکدیگر شویم"، خانواده همدل با شعار "همدیگر را درک کنیم"، خانواده همراه با شعار "همیشه کنار یکدیگر باشیم" و اوقاتی برای خانواده با شعار "با یکدیگر وقت بگذرانیم" درنظر گرفته شده است.
 دکتر طهماسبی  اعلام نمودند در پویش ملی روابط خانوادگی سالم،( حرف و گفت ) تاکید بر  ارتقای آگاهی عمومی به منظور پرداختن  به  مهارت‌های گفت‌وگو، حل تعارض و کاهش نزاع درون خانواده جهت پیشگیری از خشونت خانگی از طریق  آشنایی با مصادیق خشونت خانگی است .اهمیت سلامت زنان به خصوص سلامت اجتماعی زنان در خانواده و دوام و کیفیت روابط خانوادگی مورد مهمی است که باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.
 ایشان با بیان این نکته که با بررسی های اخیر کارشناسان مشخص شده که خشونت وبویژه خشونت کلامی و خانگی در صدر آسیب های اجتماعی در ایران قرار گرفته اند  تصریح نمودند که عزم ملی برای پرداختن به آسیب های اجتماعی مطابق رهنمود مقام معظم رهبری مورد نیاز است که امید است این مهم بزودی در جامعه تحقق یابد . 
وی بیان کرد: گفت‌وگو و حل مسئله برای پیشگیری از ریشه دار شدن تضادها و کاهش تعارضات است که بالطبع  میزان بروز انواع خشونت‌ها را کاهش می دهد بنابراین در قالب این پویش هفت ارزش به خانواده ها  در قالب شعارهای هفته ،پیشنهاد می شود.  امید است که با آگاه سازی، حساس سازی و آموزش و توانمندسازی جامعه قدمی در جهت رشد خانواده‌های صمیمی، همدل، گفت‌وگو محور، حمایتگر و مسئولیت پذیر برداشته شود .
در پایان ایشان از همه مردم استان دعوت کردند به پویش روابط خانوادگی سالم با شعار "من هم به پویش حرف و گفت می پیوندم " در این هفته ملحق شوند .
پویش «حرف و گفت» با ۷ محور زیر از یکم تا هفتم آذر برگزار خواهد شد:
 
       ۱. خانواده گفت و گو محور: هم بگوییم، هم بشنویم.
       ۲. خانواده خشونت پرهیز: اختلافات را حل کنیم.
       ۳. خانواده ساختارمند: جایگاه خود را در خانواده بیابیم.
       ۴. خانواده حمایتگر: نردبان رشد یکدیگر شویم.
       ۵. خانواده همدل: همدیگر را درک کنیم.
       ۶. خانواده همراه: همیشه کنار یکدیگر باشیم.
       ۷. اوقاتی برای خانواده: با یکدیگر وقت بگذرانیم.
۲ آذر ۱۴۰۰ ۱۰:۰۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید