اخبار

بهره مندی عادلانه همه سنین از فناوری دیجیتال

بهره مندی عادلانه همه سنین از فناوری دیجیتال

هفته ملی سلامت سالمندان 

 6 تا 12 مهر ماه سال 1400

 با شعار "بهره مندی عادلانه همه سنین از فناوری دیجیتال"

اول اکتبر مصادف با نهم مهرماه، روز جهانی بزرگداشت مقام سالمند، با شعار "بهره مندی عادلانه همه سنین از فناوری دیجیتال" عنوان شده است. پیشامد همه گیری کرونا فرصت مغتنمی است تا در راستای حفظ و ارتقاء سلامت و منزلت سالمندان، شرایط لازم برای خود مراقبتی و دسترسی آسان به انواع خدمات و حمایت های لازم ایجاد گردد و برای ارتقاء مهارت ها و توانمندی ها، مشارکت اجتماعی و آموزش شیوه زندگی سالم برای رسیدن به سالمندی پویا و سالم تلاش به عمل آید.

پروفسور شکیبا معاونت محترم بهداشتی عنوان کرد: هدف اصلی از بزرگداشت روز سالمند،  بالا بردن آگاهی عمومی جامعه از وضعیت افراد سالمند و حمایت از آنها در تمام مراحل سالمندی است. به همین دلیل در شعار امسال بر ارتقای آموزش‌ها، ساختارها و اطلاع‌رسانی‌هایی که در حوزه فناوری دیجیتال برای سالمندان نیاز است تاکید شده است. همچنین بر راهبردهای حساس سازی جامعه و مسئولین با رویکرد مبتنی بر بازاریابی اجتماعی جهت مناسب‌سازی و در دسترس قرار دادن دنیای دیجیتال و فناوری‌های نوین برای سالمندان تلاش شود، زیرا سالمندان در شرایط همه‌گیری بیماری کرونا در قرنطینه معکوس هستند و اهمیت دریافت خدمات آنلاین، ارائه خدمات داوطلبانه، آموزش و مشاوره آنلاین و استفاده از شبکه‌های مجازی اختصاصی شده، بیش تر از پیش توجه شود.

شکیبا در ادامه گفت: موقعیت هایی چون هفته جهانی سلامت سالمندان، فرصتی مناسب است که با هدف اطلاع رسانی و حساس سازی گروه های مختلف جامعه در خصوص اولویت های سلامت سالمندان، تصمیم به انجام اقداماتی در جهت ارتقای استقلال سالمندان به ویژه از طریق توانمند سازی و مهارت آموزی، اولویت دهی به سالمندان کم توان در دریافت خدمات، مورد توجه و در دستور کار قرار گیرد.

هفته سالمند امسال با رویکرد گرامیداشت تکریم و منزلت سالمندان، از ششم تا دوازدهم مهرماه 1400 می باشد و عناوین روزهای آن عبارتند از:

روز سه شنبه 6/7/1400: رسانه، آگاهی بخشی، مطالبه گری، فرهنگ و گفتمان سازی

روز چهارشنبه7/7/1400: آموزش و توانمندسازی

روز پنج شنبه8/7/1400: حمایت های اجتماعی، رفاهی و اقتصادی

روز جمعه9/7/1400: سرمایه و مشارکت اجتماعی، خانواده و جامعه

روز شنبه10/7/1400: مراقبت و سلامت جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی

روز یک شنبه11/7/1400: قانونگذاری، سیاست گذاری و راهبری امور سالمندان

روز دوشنبه12/7/1400: محیط دوستدار سالمند

۶ مهر ۱۴۰۰ ۱۳:۳۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید