اخبار

نحوه توزیع واکسن آنفلوآنزا در کرمانشاه اعلام شد

نحوه توزیع واکسن آنفلوآنزا در کرمانشاه اعلام شد
 
 
 
نحوه توزیع واکسن آنفلوآنزا در کرمانشاه اعلام شد
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اعلام نحوه توزیع واکسن آنفلوآنزا در استان، گفت: امسال واکسن‌ آنفلوآنزا در ۲ بخش به معاونت بهداشتی دانشگاه تحویل شده و در حال توزیع و تزریق بین گروه‌های هدف هستیم.

دکتر «ابراهیم شکیبا» روز دوشنبه در نشست ستاد دانشگاهی مقابله با کرونا در سرسرای جلسات مرکز توسعه استان افزود: بخش اول که حدود ۱۳ هزار دُز است به بیمارستانها و مراکز بهداشتی درمانی استان تحویل داده شد.

او گفت: باتوجه به پیگیری های انجام شده تمام بیمارستانهای دولتی واکسن را دریافت نموده اند و در بیمارستان ها و مراکز بهداشتی درمانی در شهرستانها نیز واکسن تزریق و در سامانه سیب نیز ثبت شده است.

وی اظهار داشت: بر اساس ارزیابی های صورت گرفته در معاونت بهداشتی وزارت بهداشت، در هفته گذشته، استان کرمانشاه بالاترین میزان تزریق واکسن را در کشور داشته است.

وی اضافه کرد: بخش دوم واکسن آنفلوآنزا نیز روز گذشته دریافت شد و قرار است در روزهای آینده واکسن به بیمارستان های بخش خصوصی و نظامی نیز تحویل گردد و توزیع واکسن در بهزیستی و سرای سالمندان تا هفته آینده انجام خواهد شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ادامه گفت: همچنین در روزهای آتی واکسن در اختیار بیماران خاص و مادران باردار نیز قرار خواهد گرفت و جانبازان بالای ۵۰ درصد و جانبازان شیمیایی نیز برای دریافت واکسن در اولویت خواهند بود.

دکتر شکیبا افزود: باتوجه به افزایش موارد بستری مبتلا به کرونا در استان و کاهش میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در هفته های اخیر، نظارت بیشتری بر رعایت پروتکل ها خواهیم داشت و در این زمینه قرار است شهرداری کرمانشاه نیز همکاری موثرتری داشته باشد.

وی تصریح کرد: با توجه به بررسی های صورت گرفته استفاده از ماسک در استان در روزهای اخیر بیشتر شده که نقش رسانه ها و در خصوص اجرا و رعایت پروتکل ها در این رابطه بسیار تاثیرگذار بوده است.
۱۵ مهر ۱۳۹۹ ۲۲:۲۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید