اخبار

آغاز سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان از 15 تیر ماه

آغاز سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود  به دبستان از 15 تیر ماه

 دکتر ابراهیم شکیبا معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه عنوان کرد: با توجه شروع طرح سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان از 15 تیر ماه، جلسه هماهنگی در تاریخ 9 تیر به صورت ویدئو کنفرانس با حضور کارشناسان مسئول سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس و سلامت محیط شهرستانهای تابعه تشکیل شد. در این جلسه به شیوه اجرای برنامه در پایگاه های سنجش سلامت، مراقبتهای اولیه و پزشکی همچنین دستورالعمل سنجش اشاره شد. رعایت پروتکل های بهداشتی با توجه به شیوع کرونا، گندزدایی محیط و لزوم فاصله گذاری اجتماعی جهت حفظ سلامت نوآموزان، همکاران و خانواده های آنان جزء اولویت های اصلی جلسه مذکور بود.

دککتر شکیبا افزود: در این طرح ابعاد مختلف سلامت نواموزان از جمله جسمی، شنوایی، بینایی و شناسایی ناتوانی ها و اختلالات یادگیری و مشکلات رفتاری مورد سنجش قرار می گیرد لذا ضروری است خانواده های محترم که دارای فرزند بدو ورود به دبستان هستند ضمن مراجعه به مدرسه نسبت به گرفتن نوبت در پایگاه سنجش اقدام نموده تا در موعد مقرر خدمات فوق جهت ایشان انجام شود.

معاون بهداشتی دانشگاه اضافه کرد: ضمنا تاکید می شود والدین و نواموزان با ماسک به پایگاه های سنجش مراجعه نمایند و در صورت داشتن علایم مشکوک به کرونا بصورت تلفنی با مدیر پایگاه هماهنگی لازم انجام شود تا در نوبت بعدی و پس از قرنطینه دو هفته ای جهت دریافت خدمات مراجعه نمایند.

۱۰ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۴۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید