اخبار

آغاز اجرای طرح ملی "هر خانه یک پایگاه سلامت" در استان همزمان با سراسر کشور

آغاز اجرای طرح ملی "هر خانه یک پایگاه سلامت" در استان همزمان با سراسر کشور

 

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشتی  

دکتر ابراهیم شکیبا معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه عنوان کرد: اولین جلسه ستاد استانی طرح ملی " هر خانه یک پایگاه سلامت " صبح امروز سه شنبه 13/3/99 در  معاونت امور بهداشتی برگزار شد.
در این جلسه دکتر شکیبا ضمن تاکید بر همکاری همه جانبه کلیه گروهها و واحد های تخصصی معاونت بهداشتی، به جلب حمایت همه جانبه و استفاده از ظرفیت کلیه ادارات در راستای اجرای بهینه این طرح تاکید کردند.

دکتر شکیبا افزود :با اجرای برنامه «هر خانه یک پایگاه سلامت» یک سطح پایه، به سطوح سه گانه خدمات بهداشتی و درمانی اضافه می شود که توسط سفیر سلامت جذب شده، ارایه خدمات مراقبت های بهداشتی اولیه و برخی خدمات درمانی و توانبخشی به درون خانواده ها منتقل می‌شود.

معاون بهداشتی دانشگاه اضافه کرد: هدف اصلی از اجرای این برنامه، جامعه محور کردن نظام سلامت است و محتواهای آموزشی در حوزه بهداشت و پیشگیری از بیماری‌ها به ویژه بیماری‌های غیرواگیر، کنترل عوامل خطر این بیماری‌ها، پیشگیری از حوادث و سوانح، درمان و توانبخشی به سفیران یا داوطلبان سلامت و ... ارائه می شود تا این آموزش ها در درون خانواده ها، نهادینه شود.

 وی در پایان ادامه داد: با توجه به شیوع بیماری کرونا و عدم امکان حضور فیزیکی افراد، تغییر نگرش سفیران سلامت، پیشبرد اهداف از طریق آموزش های چهره به چهره و فضای مجازی، استفاده از افراد با ظرفیت پذیرش بهتر و ارایه مطالب به زبان ساده ، از نکاتی است که دراجرای مرحله ملی طرح هر خانه یک پایگاه سلامت مد نظر می باشد.

۱۳ خرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۵۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید