اخبار

نشست ستاد کرونای شهرستان جوانرود با حضور دکتر گویا رییس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت و معاون بهداشتی دانشگاه در این شهرستان برگزار شد

نشست ستاد کرونای شهرستان جوانرود با حضور دکتر گویا رییس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت و معاون بهداشتی دانشگاه در این شهرستان برگزار شد
به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشتی
💠دکتر گویا رئیس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت:🔻

🔹با توجه به شرایط پیش آمده و افزایش موارد ابتلا از فرمانداران می خواهیم اطلاع رسانی در مناطق شلوغ و پر خطر و دارای رفت و آمد زیاد باید به صورت محلی دنبال کنند و فقط به برنامه های صدا و سیما در این زمینه اکتفا ننمایند.

🔹اگر اجتماعات و رفت و آمدها کم نشود این بیماری قابل کنترل نیست و وظیفه مردم و مسئولان این است که به پروتکل ها ی بهداشتی توجه کنند و آنها را جدی بگیرند.

🔹افرادی که دارای بیماری زمینه ای هستند مانند بیماران قلبی عروقی، کلیوی، دیابت و .... باید بیش از گذشته از خود در برابر این بیماری محافظت کنند و نکات بهداشتی را به صورت کامل رعایت کنند .

💠دکتر شکیبا معاون بهداشتی دانشگاه:🔻🔻

🔹از همان ابتدای شیوع کرونا در استان کرمانشاه پیشگیری جدی گرفته شد و آموزش ها به صورت مداوم انجام شد .

🔹بیماریابی فعال در استان با تمام توان در استان و به ویژه جوانرود جدی تر از گذشته در حال انجام است.

🔹با افزایش امکانات تشخیصی و آزمایشگاهی لازم در استان تا هفته آینده انجام تست کرونا را مجدد افزایش خواهیم داد.

🔹بیماریابی افراد به تنهایی در کنترل بیماری موثر نیست و افراد شناسایی شده و مبتلا باید تا زمان بهبودی کامل در قرنطینه بمانند و نکات بهداشتی لازم برای عدم انتقال بیماری به دیگران را به طور جدی رعایت نمایند.

💠یوسفی فرماندار جوانرود:🔻

🔹 باوجود تمام زحماتی که در طول ۲ماه گذشته برای تعطیلی بازاریان، اماکن عمومی و مراسمات دینی و مذهبی، عزا و عروسی انجام گرفت متاسفانه وضعیت کرونایی این شهرستان قرمز و نگران کننده است و مردم باید همچنان فاصله گذاری اجتماعی و شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت کنند.

🔹در صورت تشدید اوضاع مجبور به اعمال محدودیت‌های بیشتری همچون تعطیلی بازار، اماکن عمومی، بوستانها، دفاتر پیشخوان، کافی نت ها، آیین‌های عزا و عروسی و دیگر مراسم‌ها خواهیم شد.

🔹 از مردم انتظار داریم که همچون ماه‌های گذشته برای مقابله با کرونا مسایل بهداشتی را با جدیت رعایت و به توصیه‌های ارایه شده توجه کنند.

💠حسینی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان جوانرود:🔻

🔹 آمار مبتلایان این شهرستان به ویروس کرونا افزایش پیدا کرده است و بی توجهی‌های برخی از شهروندان در روز‌های اخیر و در زمان برداشتن محدودیت نسبت به خطر بالای بیماری کرونا برای سلامتی خود و سایر افراد جامعه نگران کننده است اگر مردم دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نکنند، متاسفانه وضعیت وخیم ترخواهد شد.

✔️۱۲ خرداد ۹۹
▫️▫️▫️▫️▫️
#هم_پیمان_تا_پایان_کرونا

اینجا مرجع رسمی اطلاعات و آگاهی در استان کرمانشاه پیرامون بیماری کرونا است🔻
🆔@k_health

https://t.me/k_healthmedia/1112
۱۳ خرداد ۱۳۹۹ ۰۱:۰۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید