اخبار

غربالگری فشارخون ۶۱ درصد جمعیت هدف در کرمانشاه

غربالگری فشارخون ۶۱ درصد جمعیت هدف در کرمانشاه
 
معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از غربالگری ۶۱ درصد جمعیت هدف در استان خبر داد و عنوان کرد: تاکنون بیش از ۵۹۰ هزار کرمانشاهی سنجش فشارخون شدند.
معاون دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه مطرح کرد: غربالگری فشارخون ۶۱ درصد جمعیت هدف در کرمانشاه
دکتر ابراهیم شکیبا معاون بهداشتی اظهار داشت: از ابتدای اجرای طرح ملی کنترل فشارخون تاکنون ۶۱ درصد کل جمعیت هدف در سطح نقاط شهری و روستایی استان مورد غربالگری قرار گرفتند.
وی با بیان اینکه در سطح روستاها به طور کامل جمعیت هدف غربالگری شدند افزود: مجموع جمعیت مورد غربالگری قرار گرفته ۵۹۰ هزار و ۲۱ نفر در سطح استان است که حدود ۲۵۰ هزار نفر از این تعداد روستایی هستند.
معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با تاکید بر اینکه جمعیت هدف در طرح ملی کنترل فشارخون، افراد بالای ۳۰ سال، مادران باردار و بیماری کلیوی است گفت: این طرح در ۱۰۰ پایگاه سلامت شهری و ۶۴۷ خانه بهداشت روستایی در حال اجرا است.
وی بیان داشت: مشارکت مردم در شهرستان های ثلاث باباجانی، روانسر، جوانرود و دالاهو بیش از ۹۰ درصد بوده اما در شهرستان های بزرگ نظیر کرمانشاه با توجه به گستردگی موجود این حضور متوسط بوده است.
دکتر شکیبا خاطرنشان کرد: معاونت بهداشتی استان کرمانشاه به منظور افزایش مشارکت مردم در شهرستان های بزرگ نسبت به حضور درب منازل، واحدهای صنفی و تولیدی و نیز حضور در ادارات اقدام خواهد کرد.
وی با بیان اینکه میانگین در نظر گرفته شده در سطح وزرات بهداشت پوشش نیمی از جمعیت هدف بوده است، تصریح کرد: تاکنون بیش از جمعیت در نظر گرفته شده توسط وزارت خانه غربالگری فشارخون انجام شده اما با توجه به آسیبهای بیماری فشارخون و بی اطلاعی شماری از بیماران از بیماری خود درصدد رساندن آمار جمعیت هدف به صد درصد هستیم.
معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه مشارکت نهادها، سازمان ها و فرمانداری ها را در اجرای طرح ملی کنترل فشارخون، خوب ارزیابی کرد و گفت: اطلاع از آدرس پایگاه های سلامت محلات مختلف با مراجعه به سایت دانشگاه علوم پزشکی امکان پذیر است.
۲ تیر ۱۳۹۸ ۱۳:۵۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید