اخبار

آموزش سلامت دوران بلوغ به 35000 نوجوان و دانش آموز در سن بلوغ در سال تحصیلی 98-97

آموزش سلامت دوران بلوغ به 35000 نوجوان و دانش آموز در سن بلوغ در سال تحصیلی 98-97

 

دکتر ابراهیم شکیبا معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه عنوان کرد: نوجوانی یکی از چالش انگیزترین، تنش زاترین ، جذاب ترین و در عین حال مشکل سازترین دوران زندگی هم برای نوجوانان، والدین، معلمان و متخصصان سلامت جامعه است.

وی افزود : نوجوانان امروز بر خلاف کودکان دیروز، با مجموعه ای از خطرهای سلامتی جدید روبرو هستند که این ضرورت و فوریت درک سلامت این گروه سنی را خاطرنشان می سازد.

دکتر شکیبا گفت: نوجوانان در دوران بلوغ تغییرات جسمانی، روانی و اجتماعی را تجربه می کنند که نداشتن اطلاعات کافی، مهارت ها و آمادگی های لازم برای گذر از این بحران، آن ها را آسیب پذیر می کند. سلامت بلوغ شامل اصول و مراقبت هایی است که منجر به حفظ و ارتقای سلامت جسمی- روانی و عاطفی فرد در این دوران و دوران های دیگر می شود که بیش از هر چیز نیازمند آموزش است، لذا در این راستا برنامه های آموزش بهداشت دوران بلوغ جهت دانش آموزان توسط پزشکان، ماماها، مراقبین سلامت و بهورزان از اول مهر ماه امسال برگزار گردید که تا کنون 17246 دانش آموز پایه اول شامل 9893 دختر پایه هفتم و 7353 دانش آموز پسر پایه دهم و نیز 15368 هزار دانش آموز سایر پایه ها که در سن بلوغ هستند آموزش های لازم را در این زمینه دریافت نمودند. همچنین به 2331 هزار نوجوان که در سنین بلوغ هستند اما دانش آموز نیستند نیز آموزش بهداشت دوران بلوغ داده شده است.

وی با تاکید به اهمیت دوران بلوغ اظهار داشت: نوجوانانی که نیاز به خدمات مشاوره ای داشته اند (مانند بلوغ دیررس و زودرس) به مراکز جامع خدمات سلامت جهت انجام مشاوره های لازم ارجاع داده شده اند.

 معاون بهداشتی در پایان مباحث خود افزود: امید است نوجوانان عزیز با کسب اطلاعات درست بتوانند دوران بلوغ را به سلامت سپری نمایند تا جوانی و بزرگسالی سالمتری داشته باشند.

۴ اسفند ۱۳۹۷ ۱۴:۳۷

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید